rugpjūčio 4, 2019

Gintaro dulkių ceremonija

Kiekviena šventė palieka įspūdį, nes svarbiausios gyvenimo akimirkos yra įamžinamos. Sparčiai kintančiame pasaulyje atsiranda vis naujesnių ir įdomesnių būdų, kaip paįvairinti šventę. Norintiems ne tik įvairovės, bet ir įprasminimo, siūlome rinktis gintaro dulkių ceremoniją.

Gintaras – tai suakmenėję medžių sakai, susiformavę per daugybę amžių. Lietuviai nuo seniausių laikų vertino gintarą, naudojo jį įvairiose apeigose, nešiojo kaip papuošalą ar talismaną. Buvo tikima magiška gintaro galia. Gintaras yra laikomas laimės ir sveikatos akmeniu, todėl naudojamas per sutuoktuvių ritualus, per krikštynas kabinamas virš kūdikio lovelės. Senoliai manė, kad gintaro gabalėlyje yra pagauta saulės dalelytė, kuri skleidžia aplinkui ramybę ir gėrį, apsaugo nuo ligų ir pavojų. Poetas  romantikas Maironis, sukūręs baladę ,,Jūratė ir Kastytis”, įamžino gintaro kaip meilės simbolio reikšmę. Juk ugnis praeities lietuviams taip pat labai svarbi, nes turi ne tik kuriamąją, bet ir grianamąją galią. Ugnis buvo saugoma ir garbinama, prižiūrima, nuolat kurstoma, kad neužgęstų. Todėl gintaro ir ugnies sąjunga ypač reikšminga sutuoktuvių šventės dalis.

Dar senovės graikų raštuose yra užfiksuota, kad dovanojamas gintaras simbolizuoja laimės ir sveikatos palinkėjimą. Šios idėjos tebėra gyvos iki šiol. Be to, gintaro dulkės puikiai dega ir skleidžia malonų kvapą. Sutuoktuvių ar kitų šeimos švenčių metu kūrenamas aukuras, svečiai garsiai įvardindami savo palinkėjimą meta žiupsnelį gintaro dulkių į liepsną. Taip sukuriamas nepakartojamas magiškas ugnies ir gintaro dulkių šokis, garantuojantis nuoširdaus palinkėjimo išsipildymą. Ugnies liepsna simbolizuoja šeimos židinio jaukumą ir šilumą, o gintaro dulkės – meilę ir santykių patvarumą. Abiejų simbolių susijungimas, lydimas nuoširdžių svečių palinkėjimų, įprasmina šventę.

 

Kaip naudojamos gintaro dulkės?

Specialiame aukure kūrenama ugnis.  Ceremonijos dalyviai, garsiai įvardindami palinkėjimą, meta žiupsnį gintaro dulkių į ugnį. Liepsnos kaitros ir gintaro dulkių susidūrimas sukuria magišką akimirką ir paskleidžia malonų kvapą.

 

Gintaro ceremonijos kaina: 200€*

*Įskaičiuota: atvykimas į šventės vietą,  aukuro iškūrenimas, gintaro dulkės